3 asja, mida teha, et auto krõbedal talvehommikul käivituks

Kargel talvehommikul masina käivitamisega on jännis olnud vist küll kõik autojuhid. Külm ei mõju elektroonikale kunagi hästi ning seepärast kardavad miinuskraade ka autoakud. Anname sulle mõned näpunäited, et su neljarattaline sõber ilmast hoolimata tuurid üles võtaks.

Miks külm akule sedavõrd kehvasti mõjub? Krõbe ilm muudab vajalikud keemilised reaktsioonid aeglasemaks ning aku ei suuda tekitada piisavalt voolu, et auto käivituks. Samuti kipub külmakraadide tõttu mootoriõli paksemaks minema ning see ei liigu mootoris sedavõrd kiiresti ringi kui tarvis oleks.

Nii võibki juhtuda, et tähtis koosolek algab 5 minuti pärast, aga sina oled linna teises otsas ja seisad nukra näoga auto ees. Õnneks annab sellest ebameeldivast närvesöövast situatsioonist mööda põigelda.

  • Alati on mõistlik ennetada. Hoia oma akul suvel ja sügisel silma peal ning kui tunned, et see hakkab väetiks jääma, tegele murega juba enne talve. Soovi korral saad aku tervise kohta hooldusest abi küsida. Kui talv on juba käes, pakane möllab ning tunned, et aku ei taha hästi tööle asuda, lülita välja kõik elektroonika (seda on tänapäevasel autol tohutult ning see sööb korralikult energiat).
  • Planeeri oma sõite. Peale igat käivitust oleks vajalik autoga tund kuni poolteist sõita, et aku talvel käivitumisest taastuks ning täis oleks. Suur osa linnas vuravatest autojuhtidest seda ei tee ning see on ka täiesti arusaadav. Sellest hoolimata on võimalik oma sõite natukenegi rohkem ette kavandada.
  • Avasta Eestit. See on nüüd kõige mõnusam soovitus. Tillukestele linnasõitudele vahelduseks tee vahepeal pikemaid otsi, sest nii saad akut laadida. Eesti pindala on 45 338 km², mis tähendab, et sõidurõõmu ning uusi põnevaid kohti peaks jätkuma ka vilunud reisisellidele. Nii et ühel nädalavahetusel võta ette Ida-Virumaa, teisel Võrumaa, kolmandal tutvu saarlastega ja neljandal mulkidega.

Kui sa kõigest hoolimata oma autole hääli sisse ei saa, võid alati pöörduda meie Käivitusabi poole! Meil on olemas kogemused ja seadmed, et su masinale elu sisse puhuda. Pakume teenust üle kogu Eesti ning kui mingil põhjusel sõiduk ikkagi ei käivitu, kutsume appi puksiiri. Loe Käivitusabist rohkem.