Krokodillid ehk käivituskaablid - autoabi iseendale

Mis peaks olema autos juhuks kui see sõidu ajal rikki läheb?

Vaja kuskile sõita, plaan paigas ja poole sõidu pealt lõpetab auto Sinuga koostöö – mis teha? Alati ei pruugi olla probleem nii tõsine, et peaks valima autoabi numbri ning kutsuma meid. Vahel võid hakkama saada ka ise – et seda teha, peab auto olema varustatud õigete vahenditega. Siin soovitused, mis peaks Sinu “tool-kitis” olema.

Kindlasti peaksid autos olemas olema lisavarustus, mida nõuab seadus – ei, mitte selleks, et politseid kartma peaks – ikka sinu enda huvides. Seletan:

Ohukolmnurk

ohukolmnurk - autoabi iseendale

kui oled hädas, anna endast kaasliiklejatele märku, et vältida ohtu ning ehk saada abigi, kui kaugelt nähtava ohukolmnurga tõttu kiirust vähendatakse;

Tulekustuti vähemalt 1 kg laengumassiga

Tamrex tulekustuti

iseenesest mõistetav turvavarustuse osa, mis võib õnnetuse korral vägagi abiks olla;

Ohutusvest

helkurvest - autoabi iseendale

kui oled autoga tee ääres ning liigud liiklusvoolu läheduses, tee ennast ohu vältimiseks nähtavaks;

Kaks kasutamiskõlblikku, ratta läbimõõdule vastavat tõkiskinga

Tõkiskingad - autoabi iseendale.

et Su sõiduk kallakul minema ei veereks;

Esmaabivahendte komplekt

Esmaabivahendid

samuti, Sinu turvalisuse huvides.

Samuti peaksid autos alati olema vahendid, mis aitavad Su kiirelt tagasi teele:

Krokodillid ehk käivituskaablid

Krokodillid ehk käivituskaablid - autoabi iseendale

Sa ei kahetse kunagi, et need kaasas on – olgu see Sinu enda jaoks või kellegi teise abistamiseks;

Tühi kütusekanister

kütusekanister - autoabi iseendale

kui mõtlesid, et “äkki veab välja”, kuid läheb ikkagi vastupidi, võib kanister päästa Sind nii pikast ootamisest kui ka auto lükkamisest järgmise tanklani – jaluta ise tanklasse ning võta kanistrisse veidi kütust, et siis autoga tanklasse jõuda;

Puksiirköis

puksiirköis - autoabi enda jaoks

kui kütusekanistrit autos pole ja kütus otsa lõppeb või autol mingi suurem viga, peaks köis kindlasti kaasas olema, et mõni lahke kaasliikleja saaks aidata Su auto bensiinijaama või remondikohta toimetada.

Auto- ja puksiirabi telefoninumber

Puksiirabi

soovitavalt eraldi paberil auto dokumendilaekas, et kui telefon peaks juhuslikult vahepeal vahetuma, või autot kasutab teine pereliige, siis on see alati käepärast.

Mis veel?

Kindlasti pea silmas aastaaegasid ja ilma! See, et talvel peaks autos olema lumelabidas, on siililegi selge. Pigem võib ununeda, et suvekuumuses unustame tarbida piisavalt vett ning kuumas autos puksiiriabi oodates võib alt vedada mitte vaid auto vaid Sinugi tervis. Suvel hoia alati veepudel autos.

Alati võib siiski juhtuda, et isegi, kui arvad, et kõik on olemas, võis midagi ikkagi maha ununeda. Siis ju puhtalt oma jõuga teele ikkagi ei saa. Sellisel juhul aitame Sind meie – helista meile ja tuleme appi.

Puksiirabi