Tasa, tasa on kätte jõudmas aeg, mil askeldavad päkapikud ja saab lõputult hapukapsast kartuliga vitsutada. See tähendab ka seda, et ilmaolud lähevad järk-järgult kehvemaks ja olgem ausad, ega olukord enne märtsi-aprilli parane.
Talvel tuleb liikluses ikka ootamatusi ette. Avariidele lisaks võib juhtuda sedagi, et auto ei taha hommikul lihtsalt käivituda. Tuleb arvestada, et meie kliimas võivad tee- ja ilmaolud kiirelt muutuda, päikesepaistest saab sekunditega lumetorm! Jagame sinuga mõned soovitused, mis tasub selleks heitlikuks ja pimedaks ajaks kõrva taha panna.
- Kui satud jäisele maanteele, on ka teistel libe. Ehk kui oled raskete ilmaolude tõttu (näiteks külm, jää, paduvihm või lumi) õnnetusse sattunud, tasub meeles pidada, et abivajajaid võib olla väga palju ning seetõttu võib juhtuda, et puksiiriabi ei pruugi sinuni kiirelt jõuda. Et sa ei peaks keset liiklust ja karmides oludes puksiiriabi ootama, oleks mõistlik endale ja teistele reisijatele eraldi transport kutsuda. Sel juhul tuleb kindlasti teele paigaldada ohukolmnurk või teha sõiduk muul moel nähtavaks. Samuti tuleb puksiiriabiga kokku leppida sõiduki võtmete asukoht, transpordi sihtpunkt ja teenuste eest tasumine.
- Enne puksiiri- või autoabi tellimist peaksid kõigepealt veenduma, et politseid või päästjaid pole tarvis appi kutsuda. Seejärel tee kindlaks, kes puksiiriabi teenuse eest maksab. Kas tellija või on keegi teine, näiteks kaskokindlustus, juba tasunud. Üldiselt katab sellised juhtumid tänapäeval kaskokindlustus, kuid alati tasub üle uurida.
- Mõtle välja koht, kuhu sõiduk transportida.
- Õnnetusse sattumine on tavaliselt paras šokk ning see on täiesti arusaadav. Tihti on autojuhtidel raskusi oma asukoha kirjeldamiseks. Lihtsalt ei teata, kus ollakse. Sellisel juhul on abiks meie asukoha määramise teenus, mille leiad SIIT.