Kõige lihtsam vastus on see, et autoabi aitab alati: Kui kohapeal töid teostada ei ole võimalik, siis pukseeritakse auto lähimasse või teie poolt valitud teeninduskohta. Siiski on hea teada, et millal oleks mõistlikum autoabi asemel teenindusse pöörduda.
Autoabi kutsutakse enamasti alles siis, kui midagi on väga konkreetselt katki läinud ning antud autoga selle vea tõttu edasi liikuda pole võimalik. Osad vead on võimalik kohapeal ära parandada, kuid kõiki töid siiski tänaval teha ei saa ning tuleb auto pukseerida või sõita lähimasse teenindusjaama. Autoabi pädevusse kuuluvad järgmised asjad:
- Auto ei käivitu (viga akus) – See on autoabile üks kõige tuttavamaid probleeme ning seda eriti talvel. Väga lihtsalt öelduna kaotab kuskil -18 kraadi juures auto aku 60% oma võimsusest, sest protsessid auto aku sees toimuvad kordades aeglasemalt. Samal ajal vajab nii külma ilmaga auto 2x nii palju särtsu kui sooja ilmaga.
- Rehviabi – Rehvid on tühjaks läinud ning endal ei ole võimalik neid kodus remontida või täis pumbata. Kui rehvis on väike nael või kruvi sees, siis seda saab kohapeal parandada. Kui aga rehv on puruks sõidetud, siis vajab see rehv väljavahetamist. Seda autoabi teha ei saa. Võimaluse korral lahendame probleemi kohapeal või kui see pole võimalik, siis lähimas rehvitöökojas.
- Andurite, kaitsmete, juhtmete või muu sellise väljavahetamine – Need on tööd, mida ka autoabi saab teha, kuid mõningate eranditega. Kui varuosad on olemas, siis saab neid vahetada, kuid üldjuhul on erinevatel autodel erinevad varuosad. Kahjuks pole autoabi võimalust neid kõiki neid laos hoida. Seega on varuosade puudumisel pigem tarvidus pukseerida. Põhimõtteliselt saab vahetada kõike, mis ei vaja erivahendeid. Kui juppi kohapeal vahetada ei ole võimalik, siis taaskord on võimalik auto pukseerida remondikohta (juhul kui ta iseseisvalt ei liigu)
- Lukuabi – Ka üsna tihti juhtuv väljakutse. Võtmed kas kaotatakse ära või lukustatakse need kuidagi autosse. Õnneks on autoabil olemas spetsiaalsed tööriistad, millega autosse sisse pääseda ning suurem osa väljakutseid saab lahendada kohapeal. (eeldusel, et võti on siiski kuskilt kättesaadav)
- Autoabi kindlasti pole infotelefon. Igale küsimusele pole autoabil vastuseid (millal on järgmine hooldusaeg; õli vähenemise korral millist õli juurde lisada; millal mu auto filtreid vahetati; kus asub mu autos rattavõti/jahutusvedeliku paagi kork/õlivarras/adblue paak; mitu liitrit juurde lisada õli/jahutusvedelikku/adblued/piduriõli/roolivõimendi õli; armatuuril on veateated ees ja ma pole kindel kas tohin autot nendega käivitada). Sellist liiki küsimuste korral oleks targem kohe pöörduda autoesinduse poole.
Siin on vaid mõned näited, millega autoabi saab aidata, kuid neil kõigil on ühine nimetaja – erakorraline. Just nimelt, autoabi on justkui autode kiirabi ning teenindus tavaline raviarst. Kui autol on mingi viga küljes, kuid ta on sõidetav ja ohutu, siis targem on viia masin teenindusse, kui aga on juhtunud midagi erakorralist, siis helistage julgelt meile ning tuleme ja lahendame teie probleemi.